راه ابریشم

اهميت راه ها و طرق ارتباطي در زندگي جمعي بشر امري بديهي است و رشد و تعالي تمدن بشري با جاده ها ارتباط مستقيم داشته است. اهميت راه ها تا بدان حد است كه سطح فرهنگي هر منطقه و ميزان توسعه ى آن را مي توان با توجه به دوري يا نزديكي آن به جاده ها تعيين كرد.
ایرانیان در ساختن راه‌های باستانی نقش پیش‌رو داشته‌اند و برای اداره کشور بزرگ خود وسایل ارتباطی بسیار منظم و دقیق به وجود آورده بودند که نمونه‌های حیرت‌آور آن «راه‌شاهی»، «راه ابریشم» را باید نام برد.

راه شاهی

تا جایی که تاریخ نشان می‌دهد، «راه شاهی» اولین راه مستقلی است که در دوران باستان به وجود آمده است و چون از داخل شهرها نمی‌گذشت شورشیان و کشورگشایان نمی‌تواستند از آن برای رسیدن به هدف خود استفاده کنند.

راه های ایران

امروزه راه ها که به عنوان رگ های جریانی یک کشور نیز شناخته می شوند به دنبال پیشرفت تکنولوژی و صنایع و افزایش اهمیت آن ، نیاز به راه هایی جهت جا به جایی سریع و امن انسان ها و کالاها توسط ماشین های سبک و سنگین بیشتر از گذشته احساس می شود از این رو راه های مختلفی با کاربری های مختلف تعریف شد که در زیر به آنها اشاره می نماییم :
آزادراه:
آزادراه گونه‌ای راه بزرگ و با پهنای زیاد، عاری از تقاطع‌های هم‌سطح، محل گذر خط آهن و خطوط عابر پیاده به‌طور هم‌سطح است که بین شهرها ساخته شده و در فاصله دو شهر بریدگی برای دور زدن در جدول وسط ندارد. شاهراه راه بزرگ اصلی میان دو نقطه است که احتمال دارد از نوع جاده، بزرگراه یا آزادراه باشد.
راه دورن شهری:
شامل معابر بزرگراهی، شریانی، خیابان‌ها و کوچه‌ها در محدوده قانونی شهر بوده که اغلب احداث، تعمیرات و نگهداری آن به عهده شهرداری شهر است.
راه برون شهری:
به انواع راه‌های ارتباطی خارج شهری که ارتباط دهنده دو یا چند شهر یا روستا در سطح کشور می‌باشند که در خارج از محدوده قانونی شهرها و روستاها احداث شده و ساخت و تعمیرات و نگهداری آن‌ها بر عهده وزارت راه و شهرسازی می باشد، اطلاق می شود که شامل راه‌های زیر است.
راه اصلی عریض:
راهی است با عرض کلی 13.30 متر دو طرفه با حداقل دو خط عبور با سواره رو به عرض 3.65 متر برای عر خط عبور و عرض شانه‌های شنی یا آسفالتی آن 2 در 3 متر است.
راه اصلی معمولی:
راهی است با عرض کلی 11 متر که ساختمان آن طبق نقشه و مشخصات راه اصلی انجام شده باشد. عرض آسفالت 7.30 متر و عرض شانه 1.85 متر یا 2 در 2 متر است.
راه فرعی عریض:
راهی است با عرض آسفالت سوارهرو 7 متر و عرض شانه 1 در 2 متر که ارتباط مراکز جمعیت و تولید داخل یک منطقه را برقرار می‌کند و جزیی از شبکه داخلی آن است و معمولا به صورت دو خطه دو طرفه عمل می کند.
راه فرعی درجه یک:
راهی است با عرض آسفالت سوارهرو 6.5 متر و عرض شانه 2 در 0.75 با حداقل دو خط عبور با سوارهروی روسازی شده به عرض 3.25 متر برای هر خط به اضافه شانه‌های طرفین که عرض کلی 8 متر و به صورت شنی یا آسفالته ساخته می شود.
راه فرعی درجه دو:
راهی ات که با خط عبور سواره روی شنی یا آسفالته که سواره روی 5.5 متر و عرض شانه شنی 2 در 0.75 است.
راه روستایی:
به راهی اطلاق می شود که ارتباط مراکز تولید روستایی را به یکدیگر و اتصال آن ها به راههای فرعی و اصلی کشور را برقرار می کند.
محور:
راه ارتباطی یک طرفه میان دو نقطه انتخاب شده جهت حرکت از یک نقطه به سمت نقطهای دیگر است مثل محور تهران- کرج یا محور کرج- تهران.

راه3

با توجه به اهمیت راه ها و هزینه های سنگینی که برای ساخت و نگهداری آنها صورت می گیرند نیاز به محصولاتی با دوام و ایمنی بالا بیش از بیش احساس می شود، از این رو مهندسین علاوه بر استفاده از روش و تجهیزات جدید در ساخت راه ها به دنبال محصولاتی رفتن تا بتوان با استفاده از آنها جهت برطرف کردن نیازهای یاد شده اقدام نمایند که از جمله مهمترین این محصولات می توان از کامپوزیت نام برد.

کامپوزیت ها با توجه به ویژگی های شگفت انگیزی که داراست توانسته کمک های شایانی را در جهت عملکرد بهتر و بیشتر راه ها با افزایش ایمنی انجام دهد که از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زیر اشاره نمود :
• انعطاف پذیری بالا
• مقاومت بالا در برابر خستگی
• مقاومت بالا فشاری (حداقل برابر فولاد)
• مقاومت بالا کششی (حداقل دو برابر فولاد)
• اکسید نمی شود و زنگ نمی زند
• قابلیت شکل دهی و تولید یکپارچه
• دارای رنگ ثابت و دلخواه طراح
• عمر مفید بالا
• وزن مخصوص کم
• حمل و جا به جایی راحت
• کاهش هزینه های ساخت و نگهداری

این ویژگی ها موجب گشته تا کمتر مهندسین به سراغ محصولات سنتی جهت ساخت و طراحی راه در کشورهای پیشرفته بروند و بیشتر از محصولات کامپوزیتی در ساخت راه ها بهره می برند.

گاردریل1

محصولات قدیمی و سنتی به مانند فولاد از یک سو به دلیل اکسید شدن و زنگ زدن، سنگینی وزن، مقاومت کم در برابر خستگی و ضربه و عدم انعطاف پذیری در تصادفات و کاهش ایمنی  از سوی دیگر طول عمر مفید کم موجب بالا رفتن هزینه های بازسازی و ترمیم می شود که مقرون به صرفه نیست.

کف سازی راه

از بخش های مهم ساخت هر راه یا جاده ایی زیر سازی آن است که بسته به نوع خاک کف باید تمهیدات و طراحی های خاصی برای آن در نظر گرفته شود تا سطح راه بر اثر بارهای وارد از سوی وسایل نقلیه سبک و سنگین دچار نشست و شکست نشود یکی از این راه های استفاده از بتن مسلح است. در گذشته برای مسلح کردن بتن از میلگردهای فولادی درون بتن استفاده می کردند که به دلیل اکسید شدن فولاد در درون بتن و از بین رفتن مقاومت بتن مسلح شده که این عامل پایین آمدن بازده ایی و شکست آن بود، از این رو با توجه به خصوصیات محصولات کامپوزیتی محققان و مهندسان آن را جایگزین فولاد کردن تا بدین صورت بتوانن به نتایج بهتری از طراحی ها خود دست پیدا کنن و از هزینه های ترمیم و بازسازی پروژه بکاهند.

گاردریل

یکی از بخش هایی که در جاده ها و راه ها از کامپوزیت برای ساخت آن استفاده می شود گاردریل ها هستند.
بنا به تعریف گاردریل به حفاظ‌های کنار جاده‌ای و میان جاده‌ای می‌گویند که از خارج شدن وسائل نقلیه و سقوط در پرتگاه و از بروز حوادث جاده‌ای و خسارت و تلفات جلوگیری می‌کند کاربرد دیگر گاردریل جداکردن ترافیک جهت‌های مختلف یک بزرگراه است. انواع مختلفی از این حفاظ‌ها تولید می‌شود مثل گاردریل‌های دو موج و سه موج و حفاظ‌های بتنی یا همان نیوجرسی.

گاردریل2

درگذشته ساخت گارد ریل های دو موجی و سه موجی به وسیله فولاد خود یکی از عوامل ناامینی جاده ها بود که در بسیاری از تصادفات صدمات جدی و غیر قابل جبرانی به وسیله های نقلیه و سرنشینان آن وارد می نمود اما امروزه مهندسین با تولید آنها به وسیله کامپوزیت موفق شده اند که این صدمات را به حداقل میزان خود برسانند چرا که کامپوزیت از انعطاف پذیری و جذب انرژی بسیار بالاتری نسبت به فولاد دارا می باشد و تولید و نصب آن به صورت یکپارچه موجب گشته تا به هنگام برخورد وسایل نقلیه به صورت یکته عمل کنه و به مانند گاردریل های فولادی از محل اتصالشان جدا نشود که این امر خود به تنهایی سبب از بین رفتن بسیاری از تصادفات همرا با تلفات جانی شده است.

از دیگر خواص گاردریل های کامپوزیتی که مورد توجه قرار گرفته می توان به اکسید نشدن و ضد زنگ بودن آن اشاره کرد، این گارد ریل ها به هنگام تولید در کارخانه به رنگ مورد نظر سفارش دهنده در می آیند از این رو رنگ ثابتی در طول عمر مفید بالای خود دارند و نیازی به هزینه های چند باره رنگ زنی ندارند.

سرعت گیر 2

از دیگر بخش هایی که می توان از کامپوزیت برای تولید آن استفاده کرد سرعت گیرها هستند.
سرعتگیر ها یا ساندویچ و یا قطع کننده ی سرعت از تجهیزات ایمنی جاده ها و راه ها می باشند که با استفاده از انحراف عمودی کمک شایانی برای کم کردن سرعت وسایل نقلیه جهت ایمنی بیشتر می نمایند .

سرعت گیر3

اما با گذشت بیش از یک قرن از ساخت اولین سرعت گیر در جهان لزوم تحول اساسی برای ارتقای عملکردشان ضروری به نظر می رسد از این رو محققان به دنبال جایگزین مناسبی برای سرعت گیرهای پلاستیکی نصب شده در خیابان ها حرکت کردند که در عمل قابلیت صنعتی شدن را داشته باشد

سرعت گیر هوشمند

نتیجه این برسی ها ساخت سرعت گیرهای هوشمندی شد که در ساختمان داخلی این سرعت گیر سیستم قدرت هوشمند از دو بخش اصلی تشکیل شده است و با تمایز قائل شدن بین رانندگان منضبط و متخلف، عملکردی هوشمند را ارائه می کند. عملکرد سرعت گیر مذکور در مقابل خودروهای با سرعت غیرمجاز مانند سرعت گیرهای معمولی به صورت مانع و در مواجهه با خودروهای با سرعت مجاز ازمسیر جاده حذف می گردد، در جنس بدنه این سرعت گیرها از کامپوزیت استفاده می کنند تا بتوانند ضمن افزایش استحکام آن در مقابل بارهای مختلف اعم از فشار حاصل از وزن وسایل نقلیه، نیروی اصطکاک ایجاد شده توسط چرخ های وسیله ی نقلیه و همینطور نیروی ضربه بتوانند طول عمر مفید آن را بالاتر ببرند و از سایر هزینه های جانبی مانند رنگ زدن و تعمیر و ترمیم آن بکاهند.

سرعت

همچنین با تجهیز این سرعت گیر هوشمند به یک سیستم کنترل از راه دور برای خودروهای امدادی، می توان باعث حذف سرعت گیر از مسیر این خودروها در شرایط اضطراری شد. سیستم داخلی سرعت گیر به نحوی طراحی شده است که علاوه بر بی نیازی از مصرف انرژی های خارجی، امکان تولید برق از انرژی خودروهای عبوری را فراهم می کند. روان شدن ترافیک شهری و ایده آل شدن معابر، کمک به فرهنگ سازی ترافیک، کاهش هزینه های پنهان ناشی از مصرف سوخت و آلودگی هوا، افزایش عمر خودرو، ایمنی و آرامش سرنشینان، عمر طولانی سازه و صرفه ی بالای اقتصادی از دیگر مزیت های این سرعت گیر هوشمند است

با ما تماس بگیرید

  • تهران، کامرانیه خیابان دژمجو پلاک 19 طبقه پنجم
  • info@biskagroup.com
  • 22823363 (021)
  • 22823360 (021)
  • 22823393 (021)

شرکت های مرتبط

Close Menu