Airport

محصولات کامپوزیتی به دلیل استحکام بالا، وزن مخصوص کم، مقاومت سایشی و UV بالا که دارند از جمله پرکاربرد ترین محصولات در اجزای سازه ایی و قطعات هواپیما می باشند.از دیرباز تا کنون محققان و اندیشمندان برای جلوگیری از سقوط هواپیماها به دنبال کاهش وزن آنها بودند و همواره برای کاهش خطر سقوط این وسیله به دنبال کاهش نسبت نیروی رانش به وزن هواپیما هستند.
مصالح کامپوزیتی به دلیل وزن مخصوص کم توانسته اند کمک شایانی برای پایین آوردن وزن هواپیما انجام دهند تا جایی که هواپیمای بیچ استار شیپ تماماً از کامپوزیت ساخته شد، اما گاهی نیز تنها قطعاتی نظیر بال، ملخ بالگرد، پروانه هواپیما و صندلیها و یا تزئینات داخلی آنها با استفاده از کامپوزیت ها تولید می گردند.

AIRPLAIN

انواع مختلف کامپوزیت ها مانند رزین اپکسی با الیاف کربن، شیشه و آرامیده به دلیل خواص مختلف دینامیکیی که دارا هستند در بخش های متفاوت از یک هواپیما یا فضا پیما استفاده می شوند به عنوان مثال کامپوزیت ساخته شده از الیاف کربن به دلیل مقاومت بسیار بالایی که در برابر بار خستگی دارا هست در ساخت پروانه موتور هواپیماها استفاده می شود.

Aircraft

از سال 1987 تاکنون طی بازه های 5 ساله با توجه به پیشرفت و گسترش دامنه محصولات کامپوزیتی استفاده از این محصولات به صورت 2 برابری رشد داشته تا آنجا که امروزه میتوان گفت بخش اعظم وسایل حمل و نقل هوایی از بالن های هوای گرم و هواپیماهای بدون سرنشین گرفته تا هواپیماها و فضاپیماها از محصولات کامپوزیتی تشکیل می شود که ضمن کاهش وزن هواپیما و فضاپیما سبب افزایش سختی و مقاومت آنها نیز می شود.

Application of composites in aircraft

شرکت بوئینگ برای افزایش دوره نگه داری و تعمیرات در یک طرح آزمایشی 11000 قطعه فلزی یک بالگرد را با 1500 قطعه یکپارچه کامپوزیتی جایگزین نمود و کمی بعد از این محصولات در ساخت هواپیماهای مسافرتی و تفریحی بهره جست.
کامپوزیت الیاف کربن بیشترین کاربرد را در بدنه هواپیما دارا می باشن.

با ما تماس بگیرید

  • تهران، کامرانیه خیابان دژمجو پلاک 19 طبقه پنجم
  • info@biskagroup.com
  • 22823363 (021)
  • 22823360 (021)
  • 22823393 (021)

شرکت های مرتبط

Close Menu