40

از گذشته بسیار دور تا به حال محصولات کامپوزتی کاربردهای گسترده ایی در صنعت ساختمان داشته اند. آشنا ترین مثال که می توان برای مصالح کامپوزیتی مورد استفاده در گذشته بیان نمود دیوارهای کاه گلی می باشد. 

3aa56e4e7f29d97777786c20ab71c271

در این محصول کاه و گل را با یکدیگر ترکیب می کردند و ماده حاصله از این ترکیب خواص فیزیکی بهتر و بالاتری نسبت به هر دو آنها داشت. این ترکیب یک نوع ترکیب فیزیکی است که مواد با یکدیگر آلیاژ نشده اند بلکه در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی تحول عظیمی در جهت بهتر شدن خواص فیزیکی و شیمیایی این مواد رخ داده است موادی که ما امروزه آن ها را با نام مواد کامپوزیتی یا مواد مهندسی شده می شناسیم در واقع ترکیبی است از مواد مختلف در سه زیر شاخه پایه پلیمر، پایه سرامیک و پایه فلزی 

Picture12

در محصولات کامپوزیتی پایه پلیمر به جای گل از نوعی پلاستیک به نام رزین ( ماده ایی سبک، ضد زنگ و قابل بازیافت ) استفاده می شود اما به دلیل نداشتن استحکام نیاز به ترکیبی برای رفع این ضعف دارد که در این ترکیب و به جای کاه از الیاف های مختلفی همچون کربن، شیشه، آرامیده و غیره استفاده می شود. که بسته به نوع الیاف استفاده شده خواص فیزیکی آنها با یکدیگر متفاوت است که این تفاوت خواص فیزیکی موجب گشته تا  هر کدام از این ترکیب ها برای قسمت خاصی از ساختمان استفاده شود. از مهمترین خواص مواد کامپوزیتی می توان به موارد زیر اشاره نمود :
• مقاوم در برابر زنگ زدگی
• مقاوم در برابر خوردگی ( مقاوم در محیط های اسیدی و بازی )
• مقاوم در برابر ضربه
• مقاومت کششی حداقل دو برابر فولاد
• مقاومت فشاری حداقل برابر فولاد
• مقاوم در برابر خمش
• طول عمر مفید بالا
• وزن مخصوص کم

• شکل پذیری بالا و عدم دور ریز

• کاهش هزینه های ساخت پروژه

Found_17890304_1932531

این ویژگی ها سبب شده تا کامپوزیت اهمیت ویژه ایی در صنعت ساختمان پیدا کند و از آن در رده های پایین تر برای تولید محصولات بهداشتی مانند وان و دستشویی، در و پنجره همینطور در رده های بالاتر به عنوان تیرآهن در سازه های فلزی، بتن پلیمر و میلگرد FRP در سازه های بتنی مورد استفاده قرار گیرد.

مواد کامپوزیتی در ابر سازه ها نیز کاربردهای فراوانی دارند. در ساخت سقف مساجد و برج های مسکونی و تجاری مقدار بالایی از این مواد استفاده می شود که بدون کاهش مقاومت سازه وزن آن را بسیار کاهش می دهد  که این موضوع تأثیر مستقیمی بر کاهش بار زلزله وارد شده به ساختمان را دارد از این رو کشوری به مانند ژاپن به دلیل بالا بودن پتانسیل زلزله و تعداد زیادی زلزله که در طی یک سال رخ می دهد مواد کامپوزیتی در تعداد زیادی از ساختمان هایشان مورد استفاده قرار می گیرد، از طرفی دیگر شرکتی در مالزی سالانه 400 هزار تن مواد کامپوزیتی تولید می کند که از آن بیشتر در ساخت گنبد مساجد استفاده می کنند.

1

مقاومت در برابر خوردگی و ضد زنگ بودن در محصولات کامپوزیتی گروه تولیدی بیسکا مانند میلگرد و خاموت FRP موجب شده است تا دیگر استفاده از روش های سنتی هیچ توجیه مهندسی و اقتصادی نداشته باشند.

Qew_bruecke_nf_beton_kaputt_34_von_46

چرا که در روش های سنتی از میلگردهای فولادی در بتن استفاده می شود این میلگردها در بتن اکسید شده و زنگ می زنند با گذشت زمان این اکسیدها به سمت بیرون بتن حرکت کرده و با انتشار در آن باعث از بین رفتن بتن می شود و بدین ترتیب با خورده شدن دو جزء بتن و میلگرد زمینه تخریب سازه ایجاد می شود. استفاده از روش های همچون افزایش قطر بتن یا چسباندن ورق فولادی برای استحکام بخشیدن به سازه علاوه بر داشتن هزینه های اضافی نه تنها نمی تواند باعث جلوگیری از پدیده خوردگی در سازه شود بلکه موجب افزایش وزن سازه و تبعات ناشی از آن مانند افزایش بار زلزله وارده بر ساختمان می شود.

امروزه می توان برای استحکام بخشیدن به سازه هایی که به روش سنتی طراحی و ساخته شده اند نیز از ورقه های FRP  به جای روش های استحکام بخشی قدیمی که خود موجبات آسیب های ثانویه در ساختمان ها هستند کمک گرفت .

استفاده از ورق های FRP  نه تنها باعث افزایش استحکام سازه و بالا رفتن مقاومت آن می شود بلکه به دلیل وزن بسیار کمی که دارا می باشد تغییری در وزن سازه و به تبع آن بار زلزله وارد بر آن ندارد.

ساختمان های ساخته شده توسط کامپوزیت دارای مقاومت بالا در برابر بارهای دینامیکی و استاتیکی هستند و به دلیل خواص کامپوزیتی مانند تولید در شکل های مختلف و در رنگ های متفاوت طرح های بی نظیری را از لحاظ معماری به خود اختصاص داده اند.

با ما تماس بگیرید

  • تهران، کامرانیه خیابان دژمجو پلاک 19 طبقه پنجم
  • info@biskagroup.com
  • 22823363 (021)
  • 22823360 (021)
  • 22823393 (021)

شرکت های مرتبط

Close Menu